info@kuchynskalinka.com | +421904649403

Zameranie

Aby kuchyňa dokonale zapadla do vášho bytu či domu,

potrebujeme spolu s vami pripraviť presný plán.

Zakresliť pôdorys miestnosti, zamerať inžinierske siete, odmerať stropy a rôzne výklenky. Na základe nákresu spoločne s vami pripravíme kuchyňu na mieru.  

Zameranie kuchyne

Ako sa pripraviť

Koľko vás doma je? Ako často varíte? Čo všetko a v akých množstvách budete v kuchynskej linke skladovať? Aké spotrebiče používate? Ako má kuchyňa nadväzovať na jedálenskú časť? Bude prepojená s obývačkou? Kde bude umiestnený jedálenský stôl? Koľko denného svetla je v kuchyni? Kde asi budete potrebovať osvetlenie navyše? Koľko asi chcete do kuchyne investovať?

Navrhneme vám to najvýhodnejšie riešenie. Prineste si fotky priestoru, do ktorého bude kuchyňa umiestnená. Náš poradca získa lepšiu predstavu a bude môcť pracovať s detailmi, ktoré sa vám možno nezdajú dôležité. Ak máte obrázky kuchyne, ktorá sa vám páči, prineste si ich tiež. Najdôležitejším bodom v príprave podkladov je vypracovanie základného nákresu priestoru - od pôdorysu až po inžinierske siete.

Ako postupovať

Nakreslite pôdorys

Nič zložité, stačí jednoduchý obrázok nakreslený pomocou ceruzky a pravítka, prípadne na počítači. Nezabudnite poznamenať jeho základné rozmery! V prípade, že máte byt apartmánového typu, zakreslite aj priestor jedálne a obývačky. Kde presne bude stáť kuchyňa? Akú máte predstavu o jej veľkosti?

Nakreslite a zamerajte steny a prekážky na stenách

Zamerajte svetlú výšku miestnosti, zakreslite rozmiestnenie a smer otvárania okien (šírku okna, výšku okna, výšku od podlahy po parapet). Tiež zakreslite balkónové dvere, dvere na terasu, vstupné dvere. Zadajte rozmery všetkých vyčnievajúcich stĺpov, stavebné nerovnosti, niky, výklenky, stúpačky a podobne. Pokiaľ sú v miestnosti radiátory, zadajte ich rozmery a umiestnenie.

Zamerajte inžinierske siete

Elektrické rozvody, inštalácie vody a plynu, ktoré zostanú vo vašej novej kuchyni. Pri novostavbách a úplnej rekonštrukcii sa v prvom kroku musí urobiť návrh kuchyne a na jeho základe vám poradca vypracuje projekt najvhodnejšieho umiestnenia elektroinštalácií a rozvodov. Obklady sa väčšinou so zmenou dispozície menia, ale pre istotu si ich môžete tiež zakresliť.

Kuchynské linky na mieru

Aj keď obchody s nábytkom ponúkajú hotové kuchynské linky, ide o sektorový nábytok s danými rozmermi, ktorý nikdy presne nesadne do vašich priestorov.